17. 6. 2022

Volně stojící vany

Kos Zucchetti luxusní vířivé vany

V poslední době, kdy v menších koupelnách stále více nahrazují klasické vany spíše sprchové kouty, které svojí úsporou prostoru, rychlostí a ekonomičností provozu lépe vyhovují požadavkům dnešní hektické doby, by se mohlo zdát, že vana v moderní koupelně nemá místo. Opak je však pravdou – vana zažívá svoji renesanci a u volně stojící vany to platí dvojnásob.

Cesta vany – od funkčnosti k odpočinku

Současně s tím, jak roste celková velikost nově budovaných koupelen, mění se i její funkce z ryze užitného prostoru na místo relaxace, kde trávíme stále více času.

Pryč je doba, kdy vana sloužila nejen ke koupání, ale i ke sprchování či praní prádla. I dříve tolik oblíbené rohové vany se sedátky se stávají, se současným použitím sprchového koutu, zbytečné.

Vana, jak ji chápeme dnes, je především centrem relaxace a uvolnění po náročném dni.

Volně stojící vana svým dominantním účinkem a „svobodou“ umístění dokáže jinak fádní prostor, kde je obyčejně vše rozmístěno podél zdí, proměnit v elegantní interiér plný lehkosti a volnosti.

Kdy zvolit do koupelny volně stojící vanu?

Ještě před pár lety se pod pojmem volně stojící vana rozuměl „retro“ kousek s nožičkami ve tvaru lvích tlap. Dnes je situace docela jiná – nejrůznější rozměry, tvary i materiály umožňují kombinaci s nejrůznějšími styly.

Pokud uvažujete o pořízení volně stojící vany, měla by vaše koupelna disponovat dostatečnou velikostí, která je minimálně 6m2. Jestliže váš interiér splňuje tento základní požadavek, můžete začít vybírat vanu z nejrůznějších tvarů i materiálů.

Samostatně stojící vana a výběr materiálu

Nejčastěji lze vybrat vanu (ať klasickou či samostatně stojící) ze tří materiálů. Kromě běžné nabídky je možné vany vyrobit i z méně všedních přírodních materiálů.

  • Akrylát
  • „Umělý mramor“
  • Smaltovaná ocel
  • Další materiály (sklo, dřevo, kámen…)

Váháte s výběrem volně stojící vany?

Pokud sníte o vzdušné koupelně, které bude dominovat volně stojící vana, navštivte klientská centra DORINT a prohlédněte si nabídku na vlastní oči. S výběrem vám pomohou zkušení bytoví designéři a architekti, jejichž služby můžete využít i při kompletním návrhu koupelny.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu pro Vás