23. 2. 2023

Trendy v luxusních koupelnách

Koupelna již dávno není místem pouze pro osobní hygienu, ale stále častěji se jedná o jedinečnou zónu pro relaxaci a odpočinek. V moderních domácnostech se tak setkáváme s luxusními koupelnami, které využívají nejnovější technologické a designové trendy.

Volně stojící vany

Jedním z nejvýraznějších prvků moderních koupelen jsou volně stojící vany. Ty mají jedinečný a atraktivní design, který dodá koupelně luxusní vzhled, jsou velmi pohodlné a nabízejí více prostoru pro relaxaci. Volně stojící vany jsou k dispozici v různých tvarech a velikostech, díky čemuž mohou být použity v různých typech koupelen. Vysoké volně stojící vany jsou například vhodné pro koupelny s vysokým stropem a mohou být umístěny uprostřed místnosti.

Elegantní umyvadla

I provedení umyvadel může být velmi elegantní. Zajímavou variantou jsou například italská umyvadla Tosca, která jsou položená nebo polozapuštěná do terakotových podstavců a volně stojí v prostoru.

Umyvadla Catalano Edition se zase inspirují tvary oblíbenými v 50. a 60. letech 20. století. Nepřehlédnutelný prvek této kolekce tvoří kontrast mezi organickými liniemi umyvadel a racionalitou obdélníku.  

Velkoformátové obklady XTONE

Zvolený materiál je také nedílnou součástí celkové atmosféry místnosti. Velmi oblíbený je velkoformátový materiál XTONE, který je možné využít na stěny, podlahy i pro sprchové vaničky či umyvadla. Sprchové vaničky jsou v provedení v protiskluzové úpravě a nabízí například variantu s mírným spádem v minimalistickém designu bez jakéhokoli rámu, díky čemuž dokonale splývá s okolní podlahou.

Vodovodní baterie

Výsledný dojem se skládá především z detailů, a tak je potřeba myslet i na zdánlivé drobnosti, jakými jsou například vodovodní baterie. Populární volbou jsou například vodovodní baterie Oxo od značky Noken. Tyto baterie jsou ekologické a díky svému nadčasovému designu získaly prestižní designové ocenění IF Design Award 2020. 

Svým vzhledem velmi zaujmou i baterie Gessi Origini, které sází na kombinování těla baterie a kulatých vložek, a jsou k dispozici v 15 barevných variantách.

Nezapomínejte na doplňky

Ve chvíli, kdy již máte koupelnu vybranou, přichází čas vybírat i detaily, jako jsou zrcadla, háčky na ručníky, dávkovače mýdla, kelímky na kartáčky apod. Tyto a další doplňky dodají luxusní koupelně praktický rozměr a prostor ještě více zatraktivní.

Na koupelnové doplňky se v souhladu s designem svých baterií specializuje například značka Noken a GESSI, která vás osloví svou širokou nabídkou produktů. z. Při výběru doplňků je vhodné dodržovat jednotný styl a barevnost, abyste ještě více podpořili celkovou atmosféru koupelny.

Pokud také chcete koupelnu, ze které bude dýchat jedinečnost a luxus, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme s výběrem ideálních prvků právě pro vaši domácnost.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu pro Vás