20. 6. 2022

Sprchový kout walk in? Jednoduše, vstupte.

Sprchový kout walk in Sprchová zástěna

Chystáte se na rekonstrukci koupelny nebo budete stavět novou a přemýšlíte, jaký typ sprchového koutu zvolit? Jednou z možností, která se v současné době těší velké popularitě, je sprchový kout walk in. Pokud jste milovníci minimalistického a čistého designu, bude to pro vás to pravé řešení.

Sprchový kout walk in ve znamení vzdušnosti a čistoty

Sprchový kout walk in je složen většinou z jedné nebo dvou skleněných sprchových zástěn, které oddělují prostor pro sprchování od zbytku koupelny. Jeho hlavní rozdíl oproti běžným sprchovým koutům je ten, že nemá uzavíratelnou kabinu, jedna strana je otevřená – jen do něj prostě vejdeme a zase vyjdeme. Tento styl je velmi minimalistický, čistý, vzdušný a lehký.

Na zemi pak můžete mít vaničku, ovšem častěji se nechává podlaha ze stejného materiálu, jako je koupelna, tedy z dlažby. A právě v tom je také jeho výhoda – sprcha je přímo propojena s dlažbou bez jakéhokoliv předělu nebo schodu, což působí právě minimalisticky a čistě. 

Sprchová zástěna walk in se hodí do každé koupelny

Sprchová zástěna walk in se hodí do velkých i malých koupelen, protože není potřeba myslet na to, že budete někam muset otevřít dvířka od sprchy. Pokud se rozhodnete pro tento typ, jediné, na co musíte pamatovat je nainstalovat správný odtokový systém, který musí mít správný sklon a také na dostatečné odvětrávání, protože absence dveří znamená, že se vám bude vlhkost a pára více šířit po celé koupelně.

Výhody

  • nejste limitování rozměrem sprchového koutu, pouze velikostí koupelny
  • vzdušnější a elegantnější vzhled koupelny
  • absence rámů
  • bezbariérovost

Nevýhody

  • větší “zima” při sprchování, protože pára se zde neudržuje tak jo v uzavřeném sprchovém koutě

Sprchové zástěny walk in mohou být čiré nebo pískované

Sprchové zástěny walk in se obvykle vyrábějí z tabulí o šířce 8 až 10 milimetrů, přičemž mohou být z čirého skla, nebo různě upravené, například pískované. V naší nabídce najdete zástěny od výrobců Artweger, Duka a Sanswiss.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu pro Vás