17. 6. 2022

Křehká krása skleněných umyvadel

Skleněná umyvadla Glass design

S tím, jak se péče o tělesnou hygienu stává v moderní společnosti stále důležitější, trávíme v koupelnách i více času a otázka jejího vzhledu je pro nás stejně důležitá jako funkčnost. Očista je rituál velmi intimní, a právě prostředí významně přispívá tomu, aby se prožitek stal i příjemným. Poznejte proto krásu křehkosti, které v sobě ukrývá skleněné umyvadlo. 

Skleněná umyvadla jsou uměleckým dílem

Jedním z netradičních materiálů, razících si v poslední době cestu do našich koupelen, je krom dřeva, kamene či kovu i sklo.

Lahůdkou pro opravdové fajnšmekry jsou skleněná umyvadla, která svým minimalistickým designem, pestrou škálou barev a povrchů povyšují, do této chvíle spíše funkčně chápaný předmět, na skutečné umělecké dílo.

Barevná skleněná umyvadla

Nejde jen o sklo v jeho čiré podobě. Oblíbená jsou i barevná skleněná umyvadla, která můžete mít ze skla barevného, pískovaného, nebo dokonce broušeného. Skleněná umyvadla se nabízejí ponejvíce jako „umyvadlové mísy“ určené k postavení na desku, existují však i tipy vzhledem připomínající klasická umyvadla z keramiky.

V čem je přidaná hodnota skleněného umyvadla?

Skleněná umyvadla vám popravdě nenabídnou žádnou zásadní výhodu oproti tradičním materiálům. Jejich předností je právě jejich výjimečný vzhled. Byť je glazura na sanitární keramice (Vitreus China) sklu v zásadě podobná, skleněné umyvadlo díky menší tloušťce materiálu působí vzdušným dojmem, což vynikne zejména v menších koupelnách. Také menší váha umožňuje použití lehčí konstrukce desky či koupelnového nábytku, na kterém umyvadlo stojí.

DORINT nabízí skleněná umyvadla z italské sklárny GLASS DESIGN, která skloubí tradici, skvělý design a originalitu.

Na pohled křehké, přesto pevné

Častou obavou zákazníků je zdánlivá křehkost materiálu. Obava je to však zbytečná, 1,5-2 cm silný, často též kalený, střep vykazuje stejnou míru odolnosti jako keramická umyvadla. Někteří výrobci nabízí též tolik oblíbené povrchové úpravy napomáhající snadnému čištění.

O kráse a křehkosti skleněných umyvadel se můžete přesvědčit v klientských centrech, kde vám zkušení designéři poradí i s projektem vaší koupelny.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu pro Vás