24. 6. 2022

Přednosti velkoformátových obkladů a dlažeb

Přednosti velkoformátových obkladů a dlažeb

Velkoformáty jsou velkým trendem současného interiérového designu a architektury. Nachází celou řadu využití, mohou se uplatit nejen jako obklady či dlažby, ale stále častěji jsou v tomto provedení například i velmi elegantní stoly, kuchyňské pracovní desky nebo dokonce fasády.

Výhody a přednosti velkoformátů

Větší rozměry obkladů a dlažeb přináší kromě líbivého designu i celou řadu praktických a estetických výhod. Mimo jiné opticky sjednotí prostor, který tak působí větší. Přináší ale i řadu funkčních předností. Díky jejich rozměru dochází k minimalizaci spár, celkovému zvýšení hygieny a s tím i vítanému zjednodušení údržby.

Zatímco dříve byly standardní formáty o rozměrech 30 × 30 cm, nyní jsou k dispozici materiály až o rozměrech 1 m × 3 m. Ovšem někteří výrobci považují za velkoformátové dlažby a obklady i rozměry 60 × 60, 80 × 80 nebo 120 × 60 cm, kde je cena logicky nižší. Obdobný princip platí i u různých tlouštěk, které mohou být od 3,5 mm až do 12 mm. Zde si tedy dejte pozor, abyste porovnávali stejné formáty.   

Velkoformátové obklady a dlažby jsou ideální pro minimalistický design, a to vzhledem k možnosti dodržet stejný odstín v celém interiéru. Tyto materiály tak dokáží v rukou architekta vytvořit zcela jedinečný, celistvý koncept. Nezapomeňte však na kvalitní řemeslnou práci, která je pro kýžený efekt naprosto zásadní.

Kde můžete velkoformáty využít

Velkoformátové obklady i dlažby mají skutečně široké možnosti využití. Najdou své uplatnění například v rámci podlah, stěn, interiérů i exteriérů, včetně fasád. Dále je můžete využít na pokrytí kuchyňského i koupelnového nábytku.

Zajímavým trendem je i využití velkoformátů coby kuchyňských pracovních desek. Oproti přírodnímu kameni, který je nasákavý a špatně se udržuje, mají velkoformátové keramické desky nulovou pórovitost. Mají tedy velmi nízkou nasákavost, a díky tomu je jejich údržba velmi snadná.

Na keramických pracovních deskách z velkoformátu můžete krájet, řezat, i vařit. Povrch je nejenom velmi pevný, ale zároveň i antibakteriální. Kuchyňské pracovní desky z velkoformátů mají také tu výhodu, že na ně můžete odkládat rozžhavené pánve, což není u alternativních materiálů vždy možné. 

A pro ještě stylovější interiér si můžete pořídit i velkoformátové stoly. Ty mají jedinečný design a architektonické provedení. V nabídce Urbatek najdete varianty nejen do kuchyně, ale i do ostatních místností, včetně např. veřejných budov a kanceláří.

Výhody velkoformátů od PORCELANOSA Grupo, divize URBATEK

V PORCELANOSA Grupo pečlivě hlídáme kvalitu surového materiálu. Navíc máme delší výrobní linku a delší proces pečení, než je běžné u ostatních dodavatelů. Díky tomuto je výsledkem dokonalá rovinnost, která je klíčová právě u velkoformátů.

Pokud hledáte něco navíc, tak vás určitě zaujme možnost podsvícení, které nabízí určité série. Vzniká tak velmi elegantní efekt, který skvěle vynikne především ve veřejných či retailových prostorech při použití např. na recepční pulty.

Dále v naší nabídce najdete unikátní série, které jiní výrobci nenabízí. Příkladem je série Ewood, která velmi věrně imituje přírodní dřevo. Velkou výhodou je také široká nabídka oblíbených mramorů a přírodních kamenů.

U těchto sérií také URBATEK nabízí design s procházející kresbou, což u ostatních výrobců není vždy možné. Ve větších prostorech je důležitá i dostatečná nabídka různých textur, díky čemuž se konkrétní design ve větším interiéru neopakuje a opticky lépe imituje přírodní kámen či dřevo.

Ačkoliv jsou velkoformáty nyní velmi populární, je s nimi spojena i řada úskalí. Ujistěte se proto, že spolupracujete s profesionálním dodavatelem, který jim skutečně rozumí. Pokud si nebudete jisti výběrem, kontaktujte nás. Rádi vaše dotazy zodpovíme.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu pro Vás