20. 6. 2022

Koupelnový nábytek – od praktičnosti k eleganci

koupelnový nábytek gamadecor karol

Doba, kdy jediným nábytkem v koupelně bývala plastová galerka nad umyvadlem, je již nenávratně pryč. Jak se mění povaha koupelny od ryze užitného prostoru k plnohodnotné obytné místnosti, rostou nároky na vzhled i provedení koupelnového nábytku.

Nábytek do malé koupelny

V malých koupelnách, kde nebývá místa nazbyt, je požadavek na praktické využití každého volného místa při výběru nábytku do koupelny stále prioritou. Časté jsou levnější materiály.

Oblíbené jsou zejména fólie s imitací dřevěných dýh. Lakované plochy jsou zde kupodivu považovány za „laciné“. Místo klasických dvířek je již často dávána přednost lépe obsluhovatelným zásuvkám.

V menších bytech bývá v koupelnách umístěna i pračka, časté jsou tedy vysoké skříně s výklopným košem na prádlo. Skříňky jsou většinou závěsné, což nejen umožňuje snadnější úklid, ale chrání choulostivé hrany před stykem s často vlhkou podlahou.

Luxusní koupelnový nábytek

Úloha koupelnového nábytku ve větších či luxusních koupelnách není jen záležitostí praktickou, ale plní i důležitou funkci estetickou. Pryč jsou skříně s koši na prádlo i zrcadlové galerky. Větší prostor umožňuje velkorysejší řešení a z prosté „bedýnky“ pod umyvadlem se stává plnohodnotný kus nábytku.

Kvalitní lak je standardem a laciné fólie nahrazuje přírodní dýha, výjimkou však není ani kov a sklo. Osvětlená zrcadla ovládají bezdotykové senzory. Některé nábytky jsou navrženy přímo k určité sanitární keramice, vodovodním armaturám a koupelnovým doplňkům. Tvoří tedy s ostatním vybavením koupelny promyšlený celek. Jako ukázku kvalitního koupelnového nábytku přikládáme několik zdařilých variací značky Gamadecor která patří do koncernu PORCELANOSA GRUPO.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Napište nám e-mail

Napište nám

Jsme tu pro Vás