20. 6. 2022

Koupelnový nábytek – od praktičnosti k eleganci

koupelnový nábytek gamadecor karol

Doba, kdy jediným nábytkem v koupelně bývala plastová galerka nad umyvadlem, je již nenávratně pryč. Jak se mění povaha koupelny od ryze užitného prostoru k plnohodnotné obytné místnosti, rostou nároky na vzhled i provedení koupelnového nábytku.

Nábytek do malé koupelny

V malých koupelnách, kde nebývá místa nazbyt, je požadavek na praktické využití každého volného místa při výběru nábytku do koupelny stále prioritou. Časté jsou levnější materiály.

Oblíbené jsou zejména fólie s imitací dřevěných dýh. Lakované plochy jsou zde kupodivu považovány za „laciné“. Místo klasických dvířek je již často dávána přednost lépe obsluhovatelným zásuvkám.

V menších bytech bývá v koupelnách umístěna i pračka, časté jsou tedy vysoké skříně s výklopným košem na prádlo. Skříňky jsou většinou závěsné, což nejen umožňuje snadnější úklid, ale chrání choulostivé hrany před stykem s často vlhkou podlahou.

Luxusní koupelnový nábytek

Úloha koupelnového nábytku ve větších či luxusních koupelnách není jen záležitostí praktickou, ale plní i důležitou funkci estetickou. Pryč jsou skříně s koši na prádlo i zrcadlové galerky. Větší prostor umožňuje velkorysejší řešení a z prosté „bedýnky“ pod umyvadlem se stává plnohodnotný kus nábytku.

Kvalitní lak je standardem a laciné fólie nahrazuje přírodní dýha, výjimkou však není ani kov a sklo. Osvětlená zrcadla ovládají bezdotykové senzory. Některé nábytky jsou navrženy přímo k určité sanitární keramice, vodovodním armaturám a koupelnovým doplňkům. Tvoří tedy s ostatním vybavením koupelny promyšlený celek. Jako ukázku kvalitního koupelnového nábytku přikládáme několik zdařilých variací značky Gamadecor která patří do koncernu PORCELANOSA GRUPO.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu pro Vás