17. 6. 2022

Koupelnové radiátory

Moderní koupelnový designový radiátor

Ještě v nedávné minulosti zákazníci odpovídali na dotaz prodejců po koupelnových radiátorech slovy „on si tam topenář už něco dá“, což zpravidla končilo nejjednodušším „žebříčkem“ v bílé barvě a s niklovanou dopojovací armaturou.

Zákazníci dnes už nehledají jen čistě užitnou funkci – jak jejich nároky stoupají, je pro ně stále důležitější i vzhled. S příchodem moderních technologií (nízkoteplotní zdroje vytápění, řízené větrání a další) i různá netradiční technická řešení. 

Koupelnové radiátory jsou dominantou koupelny

Koupelnový radiátor se svojí velikostí řadí k dominantním prvkům v koupelně a dokáže svým vzhledem celý interiér nejen pozvednout, ale i shodit. Proto je třeba věnovat jeho výběru velkou pozornost.

Zdroje tepla v koupelně

Dnes je už jen zřídka radiátor jediným zdrojem tepla v koupelně. Stále častěji se jako hlavní prosazuje podlahové vytápění, nevadí tedy relativně malý výkon koupelnového radiátoru v porovnání s deskovými nebo článkovými radiátory pro obytné místnosti.

Pokud je zapotřebí vyššího výkonu, jsou v nabídce dvojitá provedení se dvěma řadami trubek za sebou a tedy vyšším výkonem.

Příslušenství k radiátorům do koupelny

Jako poslední bod je možno uvést nejrůznější příslušenství k radiátorům, jako např. různé háčky, držáky, poličky a další doplňky, které nadále rozšiřují praktickou využitelnost tělesa. Příslušenství je zpravidla originální k danému typu tělesa. Jsou sice některé „univerzální prvky“, ale předpokládáme, že čtenáři tohoto článku budou ke svému originálnímu a krásnému tělesu požadovat doplňky stejné kvality.

Materiály a další informace

Tento článek uvedl základní otázky našich klientů, kteří řeší vytápění koupelny. Ovšem jeden důležitý parametr jsme vynechali, a tím jsou materiály a konstrukce, kterým je věnovaný celý článek Topení do koupelny a nejnovější trendy.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu pro Vás