20. 4. 2023

Elegantní pražská vila snoubí návrat k přírodě i moderní interiér

Architekt Martin Sladký ze studia de.fakto navrhl moderní vilu v Praze, která vás upoutá už na první pohled. Otevřenost přírodě při zachování maximálního soukromí, elegantní a čisté linie a moderní provedení patří mezi hlavní přednosti této krásné nemovitosti, na jejíž realizaci se podílel Dorint Praha.

Již první pohled na tento dům napoví, že se nejedná o obyčejnou stavbu. Z ulice totiž spatříte originální fasádu, která je vyrobená z hnědého skla. Přestože způsobuje zajímavý zrcadlový efekt, v ulici působí přirozeně a nevyčnívá. Luxus dýchající z jedné strany ulice je v kontrastu s druhou stranou domu. V ní se dům otevírá do sousedícího lesa a vytváří tak moderní spojení s přírodou. Na této straně se také nachází obývací pokoj, vířivku a bazén. Architekt Martin Sladký uvedl, že cílem bylo maximálně propojit interiér s exteriérem. Toho bylo dosáhnuto použitím bezprofilových skleněných panelů o rozměrech 3 × 8 m.

V obývacím pokoji se nachází dvě prostorná střešní okna, která dům ještě více prosvětlují a poskytují pohled na krásnou oblohu. Obyvatelé i návštěvníci vily si vychutnají pohled na otevřené nebe i během jejich pobytu u bazénu. Právě u bazénu každého upoutá střešní otvor a celkový design bazénové terasy. Majitelé i návštěvníci si tak mohou vychutnat třeba noční plavání s pohledem na hvězdnou oblohu.

Celkové provedení umožňuje zůstat v kontaktu s rodinou uvnitř domu a současně cítit propojení s blízkou přírodou. 

Při pohledu ze zahrady ke schodům se podařilo docílit vizuálního dojmu, že se nejen schody, ale přímo celá vila vznáší. A díky zajímavě umístěnému bronzovému zrcadlu se může zdát, že je možné prohlédnout dům skrz naskrz.

Dalšími dechberoucími prvky jsou například závěsný krb, televize s nastavitelnými reproduktory, jednoduchý kuchyňský ostrůvek bez zásuvek, zakázkově vyrobený ocelový plot naplněný kameny a mnohem více.

Koupelna má velmi prakticky spojenou walk-in sprchu s volně stojící vanou. V krásně jednoduše a čistě provedené místnosti pak obzvláště vyniknou ladné designové prvky. Nejen pro umocnění těchto dojmů zde byl použit materiál Krion a velkoformátový obklad Bottega o rozměrech 1,5 × 3 m. Pro jejich praktičnost a estetičnost byly využity také v kuchyni.

Celá vila byla projektována pro čtyřčlennou rodinu. Ale pobyt v ní si dokonale vychutná i jednotlivec.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu pro Vás