26. 1. 2023

3 očekávané kuchyňské trendy pro rok 2023

Každý rok se v designu interiérů objevují nové trendy. Některé jsou převratné, jiné prohlubují směry, které se již objevily v předchozích letech. Rok 2023 se v oblasti kuchyní ponese v duchu důrazu na rodinu, návratu k přírodě i rozšiřování chytrých technologií.

Dominují přírodní materiály

Návrat k přírodě je stále více v kurzu. V kuchyních se proto často využívají přírodní materiály, jako jsou dřevo a kámen. Tyto materiály dodávají kuchyni útulnou atmosféru a současně jsou odolné.

Kromě klasických přírodních materiálů jsou také velmi oblíbené jejich umělé verze. Například umělý kámen Krion disponuje nulovou nasákavostí, je vysoce tepelně odolný a má hygienický antibakteriální povrch.

Realizace „Vila Perníkářka“

Barevnost v souladu s přírodou

Materiály nejsou jedinou oblastí, kde se ke slovu dostává příroda. Ta se bude více projevovat i ve volbě barev. Letos tak budou dominovat barvy zelená a hnědá, případně i neutrální béžová či žlutá. Tyto barvy do kuchyně přináší pocit pohody a harmonie.

Důraz na rodinu

V kuchyni většinou trávíme velké množství času, a proto se v nich klade důraz na rodinnou atmosféru. Proto v letošním roce budou vyzdvihovány kuchyňské ostrůvky. Ty totiž umožňují snazší pohyb a komunikaci mezi jednotlivými členy rodiny či přáteli, protože k nim během vaření nestojíte zády. Do popředí se dostane kulatá varianta ostrůvku, která má symbolizovat celistvost.

Chytré domácnosti

Moderní technologie si nachází svou cestu i do kuchyní a jejich používání tak bude stále častější. Inteligentní spotřebiče se snadno ovládají a nabízí úsporu času. Příkladem je chytrá kuchyňská deska Smart Kitchen od společnosti Gamadecor, na které je možné vařit a současně používat bezdrátové spotřebiče na stejné pracovní ploše.

Pokud zařizujete svou kuchyni a dbáte na kvalitu a nejnovější trendy, navštivte některý z našich showroomů. Najdete u nás celosvětově renomované značky, díky kterým máte jistotu, že získáte prvotřídní kuchyni, která je promyšlená do těch nejmenších detailů.

Pracovní deska „Smart Kitchen“

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu pro Vás