26. 1. 2023

3 očekávané kuchyňské trendy pro rok 2023

Každý rok se v designu interiérů objevují nové trendy. Některé jsou převratné, jiné prohlubují směry, které se již objevily v předchozích letech. Rok 2023 se v oblasti kuchyní ponese v duchu důrazu na rodinu, návratu k přírodě i rozšiřování chytrých technologií.

Dominují přírodní materiály

Návrat k přírodě je stále více v kurzu. V kuchyních se proto často využívají přírodní materiály, jako jsou dřevo a kámen. Tyto materiály dodávají kuchyni útulnou atmosféru a současně jsou odolné.

Kromě klasických přírodních materiálů jsou také velmi oblíbené jejich umělé verze. Například umělý kámen Krion disponuje nulovou nasákavostí, je vysoce tepelně odolný a má hygienický antibakteriální povrch.

Realizace „Vila Perníkářka“

Barevnost v souladu s přírodou

Materiály nejsou jedinou oblastí, kde se ke slovu dostává příroda. Ta se bude více projevovat i ve volbě barev. Letos tak budou dominovat barvy zelená a hnědá, případně i neutrální béžová či žlutá. Tyto barvy do kuchyně přináší pocit pohody a harmonie.

Důraz na rodinu

V kuchyni většinou trávíme velké množství času, a proto se v nich klade důraz na rodinnou atmosféru. Proto v letošním roce budou vyzdvihovány kuchyňské ostrůvky. Ty totiž umožňují snazší pohyb a komunikaci mezi jednotlivými členy rodiny či přáteli, protože k nim během vaření nestojíte zády. Do popředí se dostane kulatá varianta ostrůvku, která má symbolizovat celistvost.

Chytré domácnosti

Moderní technologie si nachází svou cestu i do kuchyní a jejich používání tak bude stále častější. Inteligentní spotřebiče se snadno ovládají a nabízí úsporu času. Příkladem je chytrá kuchyňská deska Smart Kitchen od společnosti Gamadecor, na které je možné vařit a současně používat bezdrátové spotřebiče na stejné pracovní ploše.

Pokud zařizujete svou kuchyni a dbáte na kvalitu a nejnovější trendy, navštivte některý z našich showroomů. Najdete u nás celosvětově renomované značky, díky kterým máte jistotu, že získáte prvotřídní kuchyni, která je promyšlená do těch nejmenších detailů.

Pracovní deska „Smart Kitchen“

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Napište nám e-mail

Napište nám

Jsme tu pro Vás